Faktory ovlivňující získání půjčky

Důvěryhodnost finanční instituce ve vás a vaši schopnost splácet je velmi důležitým faktorem, čím vyšší důvěryhodnosti, tím vyšší šance, že rychle získáte půjčku, kterou potřebujete.

V mnoha případech jsou podmínky, které dostanete nabídnuté nepřímo úměrné vaší bonitě. To znamená, že čím vyšší je vaše kreditní skóre, tím vyšší je vaše šance na získání úvěry s nízkými úrokovými náklady. Při placení vaši stávajících úvěrových produktů se doporučuje postupovat obezřetně, vždy platit včas, konsolidovat si stávající dluhy, případně vysvětlit nejasnosti se splácením půjček.

Doložení vaší finanční situace je dalším důležitým faktorem pro získání půjčky. Pokud prokážete dostatečné příjmy a schopnost splácet pravidelně požadovanou částku, sníží se tím riziko věřitele a jeho ochota půjčit vám peníze bude mnohonásobně vyšší. Prokázat vaši bonitu můžete pomocí různých dokladů, ukládejte si tedy všechny vaše dokumenty, výplatní pásky, výpisy z bank, doklady o splátkách předchozích úvěrů, daňové výkazy, dokumenty o majetku či investicích, akciové certifikáty a další dokumenty, které mohou prokazovat vaši bonitu a schopnost splácet úvěr. Často budete požádáni, abyste vaše příjmy doložili potvrzením o příjmech od zaměstnavatele, případně pokud podnikáte daňovým přiznáním z posledního období potvrzeném vaším finančním úřadem.

Comments are closed.